Divatcég restaurálná a Rialto hídját Velencében

2011. július 29. 09:41 MTI

A Diesel olasz divatcég restaurálná a Velence egyik jelképének számító Rialto hídját.


A cég 55 éves feje, Renzo Rosso kész ötmillió eurót adni a Canal Grande legnagyobb, egyben legrégebbi átkelőjének felújítására - jelentette a Corriere della Sera című milánói napilap.

A 16. században épült híd állapota tovább romlott: az elmúlt napok heves esőzése miatt levált a burkolat az építészeti remekmű legmagasabb pontjáról, így lyuk tátong a híd egyik oldalán. Biztonsági megfontolásokból elkerítették a megrongálódott részt. Áprilisban kidőlt a hidat szegélyező egyik kőoszlop, tavaly a mellvédből szakadt le egy darab, és további négy kőoszlop esett már ki.

Olaszországban egyre több magánvállalat siet a restaurálásra szoruló építészeti kincsek megmentésére: az ékszereiről és luxus kiegészítőiről ismert Bulgari például a velencei Dózse-palota arany lépcsőinek felújítását állta, a Louis Vuitton luxuskonszern pedig a Giardini della Biennale velencei pavilonjának felújítását fizette.

Nemcsak Velencében, Rómában is mélyen a zsebükbe nyúlnak a vállalatok a műemlékek megóvása érdekében. A Tod's cipőmárka feje, Diego Della Valle 25 millió eurót adott a Colosseum restaurálására. "Tevékenyen segíteni akarjuk az olasz kultúrát, mert azzal mi is jól járunk" - mondta. 

Miénk a Vár
Címkék

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Játsszon!

Hol született Erkel Ferenc?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!