3D-s film készül a gödöllői kastélyról
2012. május 4. 10:11 MTI
Erzsébet királyné és I. Ferenc József kedvteléseit is megismerhetik majd az érdeklődők abból a 3D-s filmből, melynek szabadtéri forgatása hétfő délelőtt lesz a kastély parkjában, a film operatőrének Ragályi Elemért kérték fel.

Korábban
A kastély vezetése csütörtökön arról tájékoztatott, hogy a nevezetes épület történetét, a királyi család és főként Erzsébet királyné Gödöllőn töltött napjait látványosan, szórakoztatóan bemutató film a legmodernebb technikával készül. A projekt előkészítésére, megvalósítására kiírt közbeszerzési pályázaton a Gelka System Kft. nyert, ez a cég kérte fel operatőrnek Ragályi Elemért.
A külső felvételek a kastély parkjában készülnek hétfőn, amikor a meghívottak betekintést nyerhetnek a forgatás rejtelmeibe. Imitálnak majd vadászatot, lesz lovaglás, de rögzítenek olyan képkockákat is, amelyek abba az időszakba kalauzolják el az érdeklődőket, amikor a királyi sportot a séta váltotta fel.
A kastély vezetésének tájékoztatása szerint az épület családbarát modernizálását célzó uniós projekt második üteme - melynek része a filmforgatás is - június végén zárul, ekkor kerül sor a 3D-s vetítőterem átadásával együtt a premierre is.
Az eredeti szépségében újjávarázsolt lovardát és kapcsolódó területeit Magyarország uniós elnöksége idején már megismerhette a közvélemény, de a lovarda szintje alatt megépült két szekcióterem - amelyek közül az egyikben korszerű vetítő termet alakítottak ki - csak ezután telik meg élettel.
- Monarchia-korabeli gránátot találtak Kispesten 17:13
- Megoldották az ír burgonyavész rejtélyét 15:48
- 10 tény a görög-perzsa háborúról 13:31
- Bemutatják az Iparművészeti Múzeum szecessziós gyűjteményét 10:19
- Élve kellett a briteknek a sokat bakizó Hitler 08:32
- Jó hatással volt az eső az emberi elmére tegnap
- Megújul a szászvári várkastély tegnap
- Bahreinben volt az egyik legősibb kereskedelmi civilizáció tegnap






